BIBLIOTEKA ŚWIĘTUJE DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 14.01.2020r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach miało miejsce spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej „ Arka ‘’. Wizyta ta odbyła się w ramach cyklu spotkań pod hasłem „ Biblioteka dla Każdego ‘’.

Na początku goście przeczytali wybrane i przygotowane przez siebie wiersze o babciach i dziadkach. Następnie panie bibliotekarki opowiedziały jak i kiedy Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w innych krajach, a potem przedstawiły swoje propozycje utworów na to święto. Wszystkie recytacje zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Nie zabrakło też kawy, herbaty oraz cukierków i ciasta. Po słodkim poczęstunku panie opiekunki z „ Arki ‘’ wręczyły pani kierownik biblioteki własnoręcznie wykonany świecznik, a panie bibliotekarki rozdały gościom słodkie upominki.

Wszyscy bawili się znakomicie i czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie za miesiąc.

Katarzyna Włodarska