DKK dla dzieci

14.12.2019 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Uczestniczyło 12 klubowiczów.

Omawiana była książka Bożeny Kraczkowskiej "Purpurowe gniazdo".

Książka ta adresowana jest zarówno do młodszych ,jak i dorosłych czytelników. Historia buntu Świętego Mikołaja przemyca takie treści, jak bezcenna wartość przyjaźni, gotowość poświęcenia dla dobra sprawy i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. Wartości, które nigdy nie przemijają, a dzięki którym dzieci wyrastają na dobrych ludzi.

Autorce udało się w zabawny i dynamiczny sposób przekazać znaczenie wyżej wymienionych zachowań, co wpłynęło na wartość dydaktyczną lektury, która niewątpliwie jest warta polecenia.

Piękna okładka i ilustracje, błyskotliwe dialogi, ciekawe opisy, mądre przekazy, to wszystko bardzo spodobało się klubowiczom.

"Purpurowe gniazdo" jest zdecydowanie warte polecenia.

Następne spotkanie 18.01.2020r, będzie omawiana książka "Świat według Żunia".

Katarzyna Włodarska