ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

Dnia 28.11.2019r. czytelnię Biblioteki Publicznej w Mikołajkach w ramach cyklu wizyt pod hasłem „Biblioteka dla Każdego” odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej „Arka”.

Na początku panie bibliotekarki zaprosiły gości na kawę, herbatę oraz pyszne ciasto.

Potem pani Marianna Miszkiel bardzo ciekawie opowiedziała o genezie andrzejkowego święta i o tradycjach z nim związanych. Następnie uczestnicy spotkania recytowali wiersze o Andrzejkach i rozmawiali na tematy poruszane przez poetów. Każda recytacja została nagrodzona gromkimi brawami. Nie zabrakło też oczywiście andrzejkowych wróżb, które wywołały salwy śmiechu i komentarzy.

Na zakończenie panie opiekunki z „Arki” wręczyły pani kierownik biblioteki przepiękną własnoręcznie wykonaną choinkę, a panie bibliotekarki rozdały gościom słodkie upominki.

Wszyscy świetnie się bawili i już nie mogą doczekać się następnego spotkania za miesiąc.

Katarzyna Włodarska