Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikołajki

MIKOŁAJSKI KLUB POEZJI

Nasz klub powstał z myślą o tych, którzy poezję kochają... i piszą... Spotykamy się, by rozmawiać o poezji, czytać własne wiersze.

 Biblioteka Miasta i Gminy Mikołajki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach.

 Miejska Biblioteka

SPOTKANIA AUTORSKIE

Od 2003 roku biblioteka systematycznie zaprasza znanych autorów literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz dla dorosłych.

 Biblioteka w Mikołajkach

AKTUALNOŚCI


 

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

 

      Dnia 23.11.2019r. w czytelni Biblioteki Publicznej miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży. Klubowicze wymieniali się wrażeniami po przeczytaniu książki Rene Goscinnego i Jeana Jacquesa Sempe „Nowe przygody Mikołajka”.

 

      Klubowicze byli zachwyceni lekturą i z przyjemnością przeczytali historyjki w niej zawarte. Cieszyli się, że mogą ją czytać wybiórczo, bo wydarzenia w niej opisanie nie są ułożone chronologicznie. Łączą je tylko te same postacie, miejsce akcji, a przede wszystkim główny bohater - tytułowy Mikołajek, który jest narratorem. Dzięki niemu świat i ludzie wokół widziani są w dosyć specyficzny sposób. Członkowie Klubu, czytając, identyfikowali się z postacią dziecka i jego postrzeganiem świata. Niektóre przygody ubawiły ich do łez, inne wzruszyły, a dzięki kolejnym oderwali się od szarej rzeczywistości. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tę pozycję muszą przeczytać i dzieci, i dorośli. Jedni, by poznać perypetie rówieśników z Francji, a drudzy, żeby powspominać dawne czasy.

 

      Potem każdy klubowicz rozwiązał test ze znajomości treści książki i pokolorował rysunek przedstawiający przygodę Mikołajka.

 

      Wszyscy świetnie się bawili przy herbatce i słodkim poczęstunku, a na następne spotkanie przeczytają pozycję Bożeny Kraczkowskiej „Purpurowe gniazdo”.

 

                                                                                      Katarzyna Włodarska