11.12.2019 godz.18.00 - klub czytelniczy ABC

na TEATR PRZY STOLIKU

OTO CZULENT NA DZISIEJSZY SZABAT…

Opowieść przywołuje barwny świat żydowskiej obyczajowości, która jest już tylko wspomnieniem, jakże jednak inspirującym kolejne pokolenia. Przywiązanie do tradycji, pielęgnowanie domowych rytuałów, ukochanie tańca i klezmerów, przewrotny humor, miłość uświęcona pod baldachimem, interes pobłogosławiony przez rabina, słowem-harmonijne sąsiedztwo sacrum z profanum. Możliwe i tak barwne tylko w tej kulturze.

Czytają: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski