Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikołajki

MIKOŁAJSKI KLUB POEZJI

Nasz klub powstał z myślą o tych, którzy poezję kochają... i piszą... Spotykamy się, by rozmawiać o poezji, czytać własne wiersze.

 Biblioteka Miasta i Gminy Mikołajki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach.

 Miejska Biblioteka

SPOTKANIA AUTORSKIE

Od 2003 roku biblioteka systematycznie zaprasza znanych autorów literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz dla dorosłych.

 Biblioteka w Mikołajkach

AKTUALNOŚCI

KUBUŚ PUCHATEK OBCHODZI 93 URODZINY!

 

            Dnia 30.11.2019r. w czytelni Biblioteki Publicznej odbyły się uroczyste obchody Urodzin Kubusia Puchatka. Celebrowały je dzieci z Przedszkola Samorządowego „Promyczek” z grupy „Rybki”.

Pięciolatki zostały powitane przez panią bibliotekarkę, która przeczytała wiersz o Urodzinach Kubusia Puchatka, a po czym wszyscy wspólnie odśpiewali „Sto lat”. Następnie dzieci opowiedziały o prezencie – laurce, którą zrobiły w prezencie Kubusiowi i nadmuchały balony, którymi udekorowały salę. Potem pani Kasia przybliżyła sylwetkę autora książek z przygodami misia oraz przeczytała historyjkę o tym, jak Kubuś Puchatek spędził poprzednie Urodziny. Następnie wywiązała się dyskusja na temat utworu i przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rebusy i odpowiadały na pytania dotyczące Kubusia i jego wiernych przyjaciół.

Kolejnym punktem uroczystości była zabawa ruchowa i tańce z Kubusiem Puchatkiem do piosenek o pszczółkach, misiach i innych zwierzątkach. Potem dzieci zjadły przysmak Kubusia – miodek, który nakładały na wafelki. Następnie pani bibliotekarka odczytała list, który napisał Kubuś w podziękowaniu za wspaniałą imprezę i dobrą zabawę, po czym goście zjedli ciastka, cukierki i popili sokiem.

Jako pamiątkę każdy uczestnik przyjęcia otrzymał przypinkę z napisem „Przyjaciel Kubusia Puchatka” oraz słodki prezencik.

Na zakończenie wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie i obiecali przyjść nie tylko na następne Urodziny, ale również częściej odwiedzać bibliotekę, by wypożyczyć książki i czytać czasopisma

                            Katarzyna Włodarska