URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Dnia 29.10.2019r. Bibliotekę Publiczną odwiedziły czterolatki z Przedszkola „Bajkowy Domek” z grupy „Muminki”, by świętować Urodziny Kubusia Puchatka.

Najpierw pani bibliotekarka powitała wszystkich bardzo serdecznie i przeczytała wiersz, w którym Kubuś Puchatek zaprosił na swoje Urodziny i życzył wspaniałej zabawy. Potem dzieci wręczyły misiowi prezent – własnoręcznie wykonaną laurkę i odśpiewały „Sto lat”. Następnie nadmuchały balony i udekorowały nimi salę. W następnej kolejności pani Kasia przeczytała książeczkę z przygodami Kubusia Puchatka i opowiedziała o autorze tego utworu. Po wysłuchaniu historyjki przedszkolaki odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki dotyczące misia i jego przyjaciół.

Kolejnym punktem programu były tańce z Kubusiem Puchatkiem, a póżniej jedzenie wafelków z miodem – przysmakiem wszystkich niedźwiadków. Następnie pani bibliotekarka odczytała list od Kubusia adresowany do wszystkich dzieci z podziękowaniami, że tak hucznie obchodzą jego Urodziny.

Nie mogło też zabraknąć soczków, oranżady, cukierków i ciasteczek.

Przed wyjściem każdy gość dostał znaczek z napisem „Przyjaciel Kubusia Puchatka” oraz słodki upominek.

Wszyscy świetnie się bawili i z przyjemnością uwiecznili tę chwilę wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Katarzyna Włodarska