WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Dnia 30 września 2019r. Bibliotekę Publiczną w Mikołajkach odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „ Bajkowy Domek ‘’.

Na początku dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka, co się w niej znajduje i jak można wypożyczyć książkę.

Następnie dziewczynki złożyły chłopcom życzenia z okazji Dnia Chłopaka i wręczyły im własnoręcznie wykonane krawaty z napisem ,,super chłopak’’ oraz piękne emblematy.

Potem pani bibliotekarka opowiedziała o chłopcach, którzy lubią kłamać, leniuchować, marzyć i podróżować. Przeczytała również wiersze znanych i lubianych polskich poetów o takich właśnie chłopcach.

Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek i przepyszny kompocik.

Po zrobieniu wspólnego zdjęcia , dzieci wróciły do przedszkola obiecując, że przyprowadzą do biblioteki rodziców i razem będą regularnie wypożyczać książki.

Katarzyna Włodarska