SPOTKANIE MIKOŁAJSKIEGO KLUBU POEZJI

Dnia 25.09.2019r. w Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji.

Rozpoczęło się ono od złożenia urodzinowych życzeń członkini Klubu pani Ewie Kossewskiej, która ze łzami w oczach dziękowała za kwiaty, słodki upominek i odśpiewane „ Sto lat! ‘’.

Następnie pani Renata Gawlińska powitała wszystkich członków, ciesząc się jednocześnie, że przybyła tak liczna ich część ( 16 osób ).

Zaprosiła również na Noc Bibliotek, która będzie miała miejsce w czytelni dnia 04.10.2019r. w godzinach od 18 do 23. Tegoroczna akcja przebiegnie pod hasłem „Flirt z Hłaską ‘’. Większość obecnych wyraziła chęć przybycia i przyjrzenia się sylwetce i twórczości Marka Hłaski.

Potem pani Krystyna Głodek opowiedziała o przygotowaniach do wydania jej najnowszego tomiku poezji i wspólnie ustaliliśmy datę jego promocji.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie przez panią Katarzynę Włodarską zasad publikacji wierszy naszych lokalnych poetów w „ Angorze’’ i w „ Naszym Dzienniku ‘’. Na kolejne spotkanie każdy, kto chciałby, aby jego wiersze ukazały się w tych ogólnopolskich gazetach, ma wybrać po trzy swoje utwory i pani Renata Gawlińska wyśle je e-mailem do tych redakcji.

W dalszej kolejności ci członkowie Klubu, którzy mieli w czasie wakacji „ wenę ‘’, zaprezentowali swoje nowe utwory, które zostały przyjęte gromkimi brawami. Pozostali uczestnicy przeczytali swoje ulubione wiersze o życiu, przemijaniu, wojnie i porach roku. Poruszane w czytanych utworach tematy wzbudziły kontrowersje i wywołały ożywioną dyskusję.

Każdym,  podczas tego prawie dwugodzinnego spotkania , targały różne emocje : od melancholii i smutku , do radości i zadowolenia.

Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejne , październikowe wspólne czytanie i przeżywanie poezji.

Katarzyna Włodarska