Biblioteka dla najmłodszych

Dnia 11 czerwca Bibliotekę Publiczną odwiedziły maluszki z przedszkola „Bajkowy Domek” grupa „Elfy”. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę „Tupcio Chrupcio. Nie lubię podróżować”.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały zakładki.

Karolina Łapuć