Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikołajki

MIKOŁAJSKI KLUB POEZJI

Nasz klub powstał z myślą o tych, którzy poezję kochają... i piszą... Spotykamy się, by rozmawiać o poezji, czytać własne wiersze.

 Biblioteka Miasta i Gminy Mikołajki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach.

 Miejska Biblioteka

SPOTKANIA AUTORSKIE

Od 2003 roku biblioteka systematycznie zaprasza znanych autorów literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz dla dorosłych.

 Biblioteka w Mikołajkach

AKTUALNOŚCI

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Bibliotekom

 

W dniach 01-09.06.2019 Biblioteka Publiczna w Mikołajkach obchodziła VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczne hasło brzmiało „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”, które nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W tym czasie naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola „Promyczek” gr.”Rybki” oraz klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej i Społecznej Szkoły Podstawowej w Mikołajkach.

Spotkania rozpoczynały się wspólną zabawą i rozwiązywaniem zagadek. Każdy z uczestników mógł pochwalić się wiedzą na temat bajek i znajomości literatury dziecięcej.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów opowiadań m.in. „Gorzka czekolada” i „Bajki mazurskie” czytanych przez zaproszonych gości związanych ze sportem: pana Łukasza Gawlińskiego, panią Karolinę Walczak, pana Macieja Gawlińskiego i pana Grzegorza Kubickiego.

Po wysłuchaniu opowiadań nastąpił najważniejszy punkt spotkania. Uczniowie pierwszych klas zostali pasowani na Przyjaciela Biblioteki i uroczyście oświadczyli, że będą szanować książki. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał dyplom i zakładkę. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, wręczonego przez zaproszonych gości.

Wszystkim uczestnikom i ich wychowawcom serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, a zaproszonym gościom dziękujemy za poświęcony czas.

                                                                        Karolina Łapuć