Mikołajski Klub Poezji

Dnia 22 maja 2019 roku dziewięcioro członków Klubu Poezji spotkało się w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach.

Na spotkanie wszyscy mieli przygotować wiersze poświęcone Matce. Wśród pięknych recytacji znalazły się utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Edwarda Szymańskiego.

Nie mogło też zabraknąć wierszy naszych lokalnych poetów: Krystyny Głodek, Ireny Kozak, Andrzeja Kosińskiego, Marii Cudnik i Jarosława Choromańskiego.

Te przejmujące interpretacje wywołały u wszystkich wspomnienia z dzieciństwa, tęsknotę i łzy wzruszenia.

Na zakończenie pani Katarzyna Włodarska przeczytała aforyzmy i sentencje sławnych ludzi dedykowane Matce i matczynej bezgranicznej miłości.

Po półtoragodzinnym spotkaniu wszyscy z rozrzewnieniem i nostalgią udali się do domów, po uprzednim umówieniu się na wyjazd 29 czerwca 2019 roku do Leśniczówki Pranie na Inaugurację XXII sezonu Artystycznego.

Katarzyna Włodarska

z Mikołajskiego Klubu Poezji