Odjazdowy  Bibliotekarz 2019

12 maja 2019 o godz.11.00 spod Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych włączyli się w ogólnopolską akcję rowerowo-czytelniczą Odjazdowy Bibliotekarz. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa i bibliotek, promowanie roweru jako środka transportu i rekreacji, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu bibliotekarza.

Nasza trasa rowerowa przebiegała od Mikołajek do miejscowości Skorupki to jest  ponad 14 km w jedną stronę.  Pogoda dopisała, przyjemnie i aktywnie spędzliśmy czas w gronie osób o podobnych pasjach. Nie zabrakło czasu na odpoczynek  i poczęstunek przygotowany przez uczestniczki.

Rajd zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja).

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach już po raz drugi włączyła się w akcję rowerowo-czytelniczą.