Tydzień Bibliotek

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2019 jest „#biblioteka”

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizujew dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie ż jakości życia,edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Publiczna w Mikołajkach oraz filie w Woźnicach i Baranowie wezmą  czynny udział w organizacji Tygodnia Bibliotek.

Planowane są zajęcia z uczniami promujące czytelnictwo, lekcje biblioteczne, konkursy czytelnicze, udział w ogólnopolskich akcjach takich jak "Przerwa na czytanie" czy #jestnaswiecej.