Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

14. 12.2018 o godz.17.00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

W spotkaniu uczestniczyło 9 osób. Tym razem  omawialiśmy książkę księdza Jana Kaczkowskiego "Grunt pod nogami".

Grunt pod nogami to zbiór kazań wygłoszonych przez księdza Jana Kaczkowskiego, miedzy styczniem 2013 a lipcem 2015 roku. Tematyka tej książki oscyluje wokół choroby, opieki nad osobami śmiertelnie chorymi i umiłowanego dzieła duchownego – puckiego hospicjum, któremu poświęcił dziesięć lat swojego życia.

Każdy kto słuchał Jana Kaczkowskiego lub czytał jego książki, wie, że był wyjątkowy. Cierpiący na glejaka mózgu nie nudził się, nie prosił o współczucie, ale zaskakiwał optymizmem i niespożytą energią. Ksiądz Jan pełen nadziei, wiary i miłości z poczuciem humoru i wyrozumiałością dla bliźniego.

To także lekcja dla nas, by nigdy się nie poddawać i nie przestawać walczyć o lepszą wersję siebie każdego dnia. Trzeba żyć, zamiast narzekać.

Warto przeczytać wszystkie książki księdza Jana Kaczkowskiego a jako pierwszą pozycję polecamy „Grunt pod nogami”.

Wśród klubowiczek mamy trzy Ewy, w związku ze zbliżającymi się imieninami były składane najserdeczniejsze życzenia i upominki.

Następne spotkanie w styczniu. Czytamy książkę  Erica- Emmanuela Schmitta "Małżeństwo we troje".