Przedświąteczne spotkanie

Mikołajskiego Klubu Poezji

Dnia 18 grudnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej odbyło się wyjątkowe, bo wigilijne spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji. Przybyli na nie wszyscy członkowie tzn. 21 osób.

Najpierw pani kierownik biblioteki złożyła życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Później pani Kazimiera Dąbrowska w imieniu członków klubu podziękowała pani Renacie Gawlińskiej za opiekę nad klubowiczami, za zaangażowanie w ich sprawy oraz wręczyła jej prezent wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi.

Następnie rozpoczęła się kolacja wigilijna: pierogi, śledziki, krokiety, barszczyk, makowiec i inne dania, które wszystkim bardzo smakowały.

Po konsumpcji przyszła kolej na wspaniałą niespodziankę – upominki dla klubowiczów. Prezentami okazały się aniołki- świeczniki i po 3 egzemplarze książki „W teatrze życia”, na której wydanie wszyscy czekali z niecierpliwością, ponieważ umieszczono w niej 45wierszy członków Mikołajskiego Klubu Poezji. Później nastąpiło przeglądanie wydania, wymiana komentarzy i poglądów na temat szaty graficznej oraz rozdawanie autografów. Kolejnym punktem spotkania było czytanie wierszy Karola Wojtyły i Jana Twardowskiego. Nie zabrakło również utworów o tematyce świątecznej naszych lokalnych poetów.

Na zakończenie wszyscy razem śpiewali kolędy i pastorałki. Jak zwykle było bardzo sympatycznie i magicznie. Te wspólnie spędzone chwile na pewno na długo pozostaną w naszych sercach i nastroją nas jeszcze piękniejsze przeżywanie Świąt w rodzinnych domach.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w styczniu.

Katarzyna Włodarska