Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikołajki

MIKOŁAJSKI KLUB POEZJI

Nasz klub powstał z myślą o tych, którzy poezję kochają... i piszą... Spotykamy się, by rozmawiać o poezji, czytać własne wiersze.

 Biblioteka Miasta i Gminy Mikołajki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach.

 Miejska Biblioteka

SPOTKANIA AUTORSKIE

Od 2003 roku biblioteka systematycznie zaprasza znanych autorów literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz dla dorosłych.

 Biblioteka w Mikołajkach

AKTUALNOŚCI

 

Przedświąteczne spotkanie

Mikołajskiego Klubu Poezji

 

           Dnia 18 grudnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej odbyło się wyjątkowe, bo wigilijne spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji. Przybyli na nie wszyscy członkowie tzn. 21 osób.

       Najpierw pani kierownik biblioteki złożyła życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Później pani Kazimiera Dąbrowska w imieniu członków klubu podziękowała pani Renacie Gawlińskiej za opiekę nad klubowiczami, za zaangażowanie w ich sprawy oraz wręczyła jej prezent wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi.

     Następnie rozpoczęła się kolacja wigilijna: pierogi, śledziki, krokiety, barszczyk, makowiec i inne dania, które wszystkim bardzo smakowały.

     Po konsumpcji przyszła kolej na wspaniałą niespodziankę – upominki dla klubowiczów. Prezentami okazały się aniołki- świeczniki i po 3 egzemplarze książki „W teatrze życia”, na której wydanie wszyscy czekali z niecierpliwością, ponieważ umieszczono w niej 45wierszy członków Mikołajskiego Klubu Poezji. Później nastąpiło przeglądanie wydania, wymiana komentarzy i poglądów na temat szaty graficznej oraz rozdawanie autografów. Kolejnym punktem spotkania było czytanie wierszy Karola Wojtyły i Jana Twardowskiego. Nie zabrakło również utworów o tematyce świątecznej naszych lokalnych poetów.

Na zakończenie wszyscy razem śpiewali kolędy i pastorałki. Jak zwykle było bardzo sympatycznie i magicznie. Te wspólnie spędzone chwile na pewno na długo pozostaną w naszych sercach i nastroją nas jeszcze piękniejsze przeżywanie Świąt w rodzinnych domach.

     Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w styczniu.

                                                                     Katarzyna Włodarska