Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

28.04.2018 o godz.17.00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Omawialismy książkę Sylwii Chutnik "Kieszonkowy atlas kobiet".

Jednogłośnie stwierdziłyśmy,że to dobra, mocna książka. Zawarta w niej historia trzech kobiet i jednego mężczyzny w brutaly sposób pokazują zycie w biedzie, ubóstwie, w stanie wykluczenia. Autorka jest uważną obserwatorką rzeczywistości. Język Sylwii Chutnik w opisach codzienności, bazarowych dialogach, sprawia, że wszystko wypada  jeszcze bardziej autentycznie.Czasem nas bawi, zwłaszcza na początku każdej historii, ale szybko staje się melancholijną, często przepełnioną goryczą balladą.

Kieszonkowy atlas kobiet polecamy wszystkim miłośnikom prozy Sylwii Chutnik.

Następne spotkanie w miesiącu maju 2018 a czytamy książkę"Nie prosiliśmy o skrzydła".