DANE KONTAKTOWE

KLUB CZYTELNICZY  ABC

Sztuka  NAPOLEONKA

Od Autora:

Życie bywa słodkie, ale i niesłychanie kruche… jak napoleonka, którą zamawiają w kawiarni bohaterowie mojej sztuki. To właśnie tam spotyka się dwoje starszych ludzi, uwikłanych w skomplikowane relacje, dających dowody nie tylko miłości, poświęcenia, lojalności, ale też egoizmu, nieliczenia się z uczuciami drugiej strony. Co jakiś czas do rozmowy zapraszany jest kelner, który razem z widzami odkrywa pogmatwane więzi łączące kawiarnianych gości. Jak wiele możemy żądać od bliskiej nam osoby? Czy są i jakie są granice oczekiwań?

To najbardziej refleksyjny z moich dotychczasowych dramatów, choć nie brak w jego pierwszej części także powodów do uśmiechu. Nie zawiodą się i ci widzowie „Napoleonki”, którzy lubią być zaskakiwani zwrotami akcji.

Pisząc te sztukę z myślą o konkretnych aktorach wierzę, że za ich sprawą dam Państwu ważny temat do przemyśleń na długo po zakończeniu spektaklu.

Czytają: Irena Telesz-Burczyk, Marian Czarkowski, Radosław Hebal