DANE KONTAKTOWE

ul. Kolejowa 6,11- 730 Mikołajki
tel. 87 42 16 146

Dyskusyjny Klub książki dla dorosłych

18.01.2018 o  godz.17.00  w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie klubowiczek DKK dla dorosłych. W spotkaniu uczestniczyło 10 osób.

Omawiałyśmy książkę Doroty Ponińskiej "Podróż po miłość".

Podróż po miłość. Emilia” – to debiut literacki pisarki i jednocześnie pierwsza część trylogii.

Bardzo ciekawa, napisana z ogromnym rozmachem i dbałością o szczegóły. To powieść też historyczna o losach Emilii Konarskiej, której akcja rozgrywa się w czasach Polski pod zaborami.

Książka wielowątkowa, trochę historii Polski, trochę historii Turcji, sporo miłości i ciekawe przedstawienie islamu.

Uczestniczki spotkania stwierdziły, że książka trochę naiwna ale wciągnęła od pierwszych stron.

Podróż po miłość to saga rodzinna, rozciągnięta w czasie od powstania listopadowego aż do współczesności. Warto przeczytać, wspaniała historia, wspomniane sa też ważne postacie historyczne naszej ojczyzny. Sama opowieść jest ciekawa, zachęcająca do poznania dalszych losów bohaterów oraz kultury wschodniej.

Następne spotkanie w lutym 2018 i czytamy książkę "Kochanica Francuza".